Poděkování, příběhy

Nahoru

I neřešitelná sociální situace může ukázat nový začátek! Galerie  | po 6.2.2023 

Příběh občana z Dobratic
Jsem občanem obce Dobratice. Ve svých 77 letech jsem se dostal do tíživé životní situace. Moje družka, se kterou jsem dosud žil, vážně onemocněla, a i já na tom nejsem zdravotně dobře. Mé srdíčko již nepracuje tak, jak by mělo. 

Bohužel jsme spolu nemohli nadále žít, proto se můj život stal složitější a smutnější. Musel jsem si začít hledat nové bydlení. To jsem nalezl na ubytovně v Komorní Lhotce. Zde jsem mohl bydlet jen chvíli, protože během krátké doby museli všichni ubytovaní opustit ubytovnu včetně mě. Bylo nutné najít si nové bydlení. Začal se mi znovu hroutit život pod rukama. Pouze s důchodem, bez jakýchkoliv úspor jsem nevěděl, jak mám žít dál. Zhoršil se mi zdravotní stav a psychicky jsem byl na tom velmi špatně. I na slzy došlo.

V zoufalství jsem navštívil Obec Dobratice, pověděl jsem jim svůj příběh a požádal jsem je o pomoc. Obec Dobratice zkontaktovala paní ředitelku Adámkovy vily v Raškovicích, kde funguje Osobní asistence a Domov se zvláštním režimem. Paní Lenka Janečková, ředitelka Adámkovy vily následně předala kontakt sociální pracovnici Bc. Radce Pechové Černohorské a společně jsme začali hledat východisko z mé nelehké situace. Sociální pracovnice pečlivě zmapovala mé možnosti a navrhla možná řešení. Vzhledem k mým finančním možnostem se podařilo najít a doporučit mi bydlení v Havířově, kde jsou nájemní byty cenově dostupnější. Hradí se zde pouze jedna vratná kauce a ne tři, jak někteří pronajímatelé požadují. A mohu mít zde také trvalý pobyt. S kaucí mi pomohla opět obec Dobratice, kde mi zastupitelstvo schválilo půjčku. Díky ní jsem si mohl zarezervovat byt. Chtěl bych tímto z celého srdce poděkovat zastupitelstvu obce Dobratice. Jsem vám vděčný, že jste se za mě, jako občana vaší obce, postavili a pomohli mi řešit mou složitou situaci.   

V září jsme se byli na byt podívat, rezervovali jsme ho a dne 30.9.2022 jsem se mohl nastěhovat. 
 
GALERIE Příběh občana z Dobratic
Sociální pracovnici se během této doby podařilo oslovit společnost NÁBYTEK - PEGAS z Václavovic, kterou provozují manželé Motlochovi z Václavovic (+420 724 888 180; pegas@nabytek-pegas.cz). Můj nový byt vybavili nábytkem na své náklady a předali mi ho na základě darovací smlouvy.  
Panu Jiřímu Motlochovi a paní Kateřině Motlochové patří velký dík. 

Se stěhováním mi pomohly pracovnice Osobní asistence: paní ředitelka, sociální pracovnice a vedoucí Osobní asistence, které následně nábytek smontovaly a pomohly mi s úklidem. Paní ředitelka a sociální pracovnice mi také darovaly další kousky nábytku a kuchyňské vybavení. 

Vedoucí Osobní asistence Pavla Sošková pak zařídila služby HODINOVÉHO SOUSEDA pana Michala ze Skalice (svého manžela), který doladil vše potřebné. Úžasný muž, mohu jen doporučit 
(+420 604 405 557, hodinovy@sousedmichal.cz). Pan Michal pověsil větší police, hodiny, obrázky, doladil koupelnu a navrtal garnýže. 

Jediné, co mi ještě chybělo, byla kuchyňská linka, která nebyla v bytě namontovaná. V současné době je již problém dořešen a kuchyňská linka stojí na svém místě. Oddechl jsem si!!! Jsem konečně doma, ve svém. Poznal jsem, že i v těžké životní situaci se mohou objevit přátelé. V současné chvíli se o mě starají děvčata z Osobní asistence a pokud budu potřebovat, kdykoli se mohu na ně s důvěrou obrátit.  Až se mi jednou můj zdravotní stav zhorší natolik, že nebudu moct zůstat ve svém bytě sám, děvčata z Adámkovy vily z Raškovic se o mě postarají. To už s jistotou vím! 

Ještě jednou Vám všem ze srdce děkuji. Život mi ukázal i jinou stránku, tu lepší. Zase vidím slunce 
na nebi.
Občan z Dobratic